Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 158
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине! UA       ru
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Побудувати баню з газобетону чи піноблоків: недоліки та переваги.


Окрім спорудження будинків газобетонні блоки також використовуються для будівництва бані. Відгуки про конструкцію бані з газоблоків на форумах різні: багато негативних і позитивних, що змушує задуматись про раціональність такої будівлі. Тому розібратися самостійно в даній ситуації складно. В цій статті ми проаналізували особливості будівництва лазні з газосилікатних блоків, пінобетеону, а також порівняли плюси та мінуси її конструкції.

Особливості будівництва з газобетону та неавтоклавного ніздрюватого бетону.

Газоблоки з бетону виготовляють методом змішування піску, цементу, води і додають газоутворювач в суміш, який робить структуру пористою. Бульбашки газу в блоках дозволяють краще зберігати тепло, що у даному випадку досить ефективно. Але їх пориста структура не переносить вологості. Тому варто ознайомитись з рекомендаціями використання газосилікатних блоків. Також, відзначимо, що запевнення виробників про довговічність ніздрюватого бетону не завжди відповідає дійсності.

Традиційно бані будували тільки з дерева. Але поява нових сучасних матеріалів і подорожчання деревини призвело до зниження популярності останнього. В Україні все частіше з'являються бані з газоблоків, які при якісній обробці тільки фахівець зможе відрізнити від дерев'яних.

Позитивні характеристики газоблоків.

1) Теплоізоляція бані з газобетону, тільки трохи поступається будові з бруса, а зібрати коробку виходить в 2-3 рази дешевше. Порівнюючи з цегляною кладкою, один ряд дорівнює 1,5 рядах цегли.

2) По твердості і щільності блоки не поступаються цеглі і дереву, а працювати з ними простіше. Розпиляти або відпиляти шматок можна своїми руками за допомогою підручного інструменту - пилки по газобетону.

3) Говорячи про дерев'яну конструкцію лазні, на перше місце виходить екологічність, тому що газоблоки складаються з натуральних матеріалів. При нагріванні вони не виділяють отруйних елементів.

4) Вони не гниють і добре переносять механічні та хімічні впливи.

5) Миші не стануть селитися в газоблоках, як і мікроорганізми.

6) Збудувати стіну з блоків швидше, ніж з цегли або дерева.

7) Завдяки пористій структурі блоки мають невелику вагу і монтажні роботи можна здійснювати без залучення техніки.

Матеріал легкий тому не потрібно робити масивну конструкцію фундаменту. Під баню із газобетону/піноблоків підійде простий стрічковий фундамент.

Але на рівні з плюсами газобетон має недоліки, які несприятливо позначаються на конструкції лазні:

  • Газоблок легко вбирає вологу, тому потребує захисту від неї. Просушити баню з ніздрюватого бетону досить складно. А монтаж додаткової вентиляції позначається на площі приміщень.
  • Стіни бані будуть менше дихати, а значить мікроклімат буде не таким комфортним.
  • Побудувати баню не дорого, але потрібно виконувати внутрішню і зовнішню обробку й утеплення, що несе додаткові витрати. Є думки, що досить обробити матеріал рідким склом і обкласти цеглою, але будь-який герметик це хімія.
  • Фундамент лазні з газоблоків необхідно гідроізолювати з усіх боків, так як матеріал легко вбирає воду.

Тонкощі монтажу лазні з блоків

Якщо дотримуватися правил, то побудувати лазню з газоблоків не складно своїми руками. Оскільки 40-50% при будівництві йдуть на оплату робіт, то заощадження коштів в цій ситуації буде досить значним.

Будувати лазню з піноблоків чи газобетону можна від 1 до 2 поверхів. Щільність матеріалу 350-750 кг/м³, тому він витримає досить важкі перекриття. При цьому забезпечується теплоізоляція стелі на високому рівні. Для конструкції лазні, де важлива хороша теплоізоляція, дана особливість є ключовою.

Неавтоклавний пінобетон — це синтетичний ніздрюватий камінь, тому він витримує високі температури без втрати своїх якостей. Якщо купити оброблений газобетон (автоклавний), то теплозберігаючі характеристики бані підвищиться в декілька разів. Прогріти конструкцію лазні можна буде за лічені години. Блоки пінобетону і газобетну - не бояться вогню, що також надає їм додаткові переваги при виборі стінового матеріалу.

На етапі планування необхідно продумати облицювання і теплоізоляцію, так як це увійде в кошторис і обійдеться не дешево. Можна обробити внутрішню частину недорогою водостійкою штукатуркою, але сауну краще обробити вагонкою з липи або осики.

Наступний етап будівництва - покрівля бані. Верхню частину коробки підсилюють армованим поясом, щоб матеріал не розкришився. За допомогою армування збільшують несучу частину. Для цього робиться оперізування всієї конструкції за допомогою штирів і металевого дроту. Мауерлат кріплять теж на заздалегідь вмонтовані штирі. Конструкцію покрівлі бажано вибрати найпростішу, щоб не створювати додаткове навантаження на фундамент.

Будівництво бані з газобетону відео: