Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 158
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине! UA       ru
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Дерев'яне перекриття будинку з газобетону чи піноблоків своїми руками


Проектуючи будинок з газобетону, будівельники одним з перших вирішують питання про майбутній тип перекриття. Поширення отримали такі конструкції як: залізобетонні моноліти і газобетонні панелі, дерев'яні балки. Кожен варіант має свої переваги і недоліки, які важливо оцінити перед початком монтажних робіт.

Вибираючи перекриття для будинку з газоблоків чи пінобетону, враховуйте наступні моменти:

  • наявність спецтехніки;
  • вартість монтажних робіт і матеріалів;
  • швидкість зведення будівлі.

Незважаючи на те, що панельні і монолітні перекриття в будинку з газобетону характеризуються масою позитивних якостей, у них є і негативні сторони - складно підібрати плити потрібної конфігурації і розміру. Цих недоліків позбавлені дерев'яні міжповерхові перекриття - вони міцні і «підлаштовуються» під будь-яку конфігурацію будинку. З огляду на невелику вагу балок, на стіни не буде чинитися сильного навантаження. Ось чому досвідчені будівельники частіше вибирають дерев'яні перекриття при зведенні будинку на основі газобетону.

Як розрахувати розміри дерев'яного перекриття?

Щоб будинок з газобетону простояв багато років, важливо правильно зробити розрахунок міжповерхових або горищних конструкцій, адже вони будуть служити підлогою для верхніх поверхів. Будівельнику необхідно знати, якого перетину і максимальної довжини купувати балки.

Оскільки дуже складно розрахувати загальне навантаження на брус і газобетонний блок, береться його сумарне значення в 400 кг / м2. Воно включає загальну вагу конструкції, меблів і техніки.

Побудуємо зведену таблицю, по якій, враховуючи довжину прольоту і крок установки колод, можна встановити перетин:

Довжина прольоту, см Крок встановлення, м
0,6 1
Перетин бруса, см
700 15х30 20х27,5
650 15х25 20х25
600 15х22,5 17,5х25
550 15х20 15х25
500 12,5х20 15х22,5
450 10х20 15х20
400 10х20 12,5х20
300 7,5х20 10х17,5
250 7,5х15 10х15
200 7,5х10 7,5х15 

Припустимо, що будується будинок з газоблоку з довжиною прольоту в 500 см, і балки монтуються з кроком в 1 метр. Порівняйте з таблицею - потрібен брус з перетином 15х22,5 см. При подальших розрахунках враховуйте, що дошки будуть заходити в газобетонну стіну мінімум на 15 см. Тому максимальна довжина перекриття встановлюється так: 5 + 0,15 + 0,15 = 5,3 м.

Прорахуйте, щоб перетин пиломатеріалу забезпечував прогин не більше 1/300 від розміру прольоту поверху. Бажано, щоб довжина дерев'яних балок не перевищувала 600 см, оскільки конструкція може не витримати навантажень. Точна кількість пиломатеріалу, яку необхідно підготувати, розраховується з урахуванням площі поверхні.

Як монтувати дерев'яне перекриття в будинку з газобетону своїми руками?

Коли розраховані розміри перекриттів можна закуповувати всі необхідні для монтажу матеріали. Міжповерхові конструкція складається з нижніх опорних балок, вкритих тепло- і звукоізолятором, і закріплених зверху контррейок. Досвідчені будівельники в якості пиломатеріалу вибирають клеєний брус, обрізну дошку або готові двотаврові балки. Можна використовувати і металеві елементи.

Головна особливість полягає в тому, що дерев'яні перекриття для поверхів в будинку з газобетону будуть триматися на опорі з залізобетонного армуючого пояса, встановленого по всьому периметру будівлі. Для його виготовлення беруться U-блоки, на яких будуть надалі заводитися дерев'яні балки.

Перед монтажем міжповерхових конструкцій пиломатеріал обробляється антигрибковими засобами. Тут можна використовувати будь-який розчин, що є в продажу. Виняток - розчини на масляній основі. Такі речовини будуть перешкоджати випаровуванню вологи з дерева, що зробить будинок з газобетону менш міцним і надійним.

Не буде зайвою і обробка брусів речовинами, що збільшують показники вогнестійкості, оскільки дерево - це легкозаймистий матеріал. Сучасні суміші дозволяють значно знизити небезпеку загоряння - в разі пожежі підлога або дах не обваляться протягом декількох годин. Якщо встановлюється міжповерхове дерев'яне перекриття по металевих балках, то сталеві елементи необхідно обробити антикорозійними засобами.

Дочекайтеся поки розчини, нанесені на окремі частини конструкції, просохнуть. А коли підготовчі роботи будуть закінчені, можна монтувати міжповерхові дерев'яні перекриття:

  • Кінці балок, які будуть в подальшому кріпитися в газобетонной стіні, спочатку підпилюються під кутом 60°, а потім обертаються в руберойд. Це дозволить запобігти стирання брусів. Місця «зрізів» залиште непокритими - дерево повинно «дихати».
  • Не можна допустити, щоб газобетонний блок впритул торкався торця балки - це може привести до загнивання бруса. Тому в цьому місці залиште зазор - мінімум 500 мм. Тут же, укладіть тонкий шар теплоізоляції - мінеральну вату.
  • Спочатку монтуються крайні балки. Дотримуючись однакового кроку, потрібно закріпити проміжні дерев'яні дошки. Наскільки рівно укладаються бруси, перевіряйте за допомогою будівельного рівня.
  • Балочні перекриття кріпляться до армуючому поясу металевими кутами, пластинами або шпильками, покритими антикорозійним складом.
  • Тепер можна приступити до монтажу накату. Він робиться на основі дощок або брусів, які кріпляться до нижніх частин балок.
  • Накат слід утеплити. Теплоізолятор - мінімум 100 мм.
  • Дерев'яні балки для перекриття зверху покриваються лагами. Після цього можна приступати до монтажу підлоги верхнього поверху. Якщо в подальшому заплановано покрити його лінолеумом, ламінатом або паркетом, то на лаги додатково укладається ДСП або фанера - для вирівнювання поверхні.
  • Знизу перекриття з дерев'яними несучими елементами обшиваються вагонкою або гіпсокартоном. Можна підібрати й інші варіанти - все залежить від запланованого декоративного оздоблення стелі на нижньому поверсі.

Цокольна конструкція монтується за такою ж технологією, що і міжповерхові. Але будівельнику в цьому випадку важливо врахувати деякі особливості:

Щоб захистити газобетонний блок і балки (в разі підвищеної вологості на нижніх поверхах), потрібно зробити гідроізоляційну прокладку. Укладається вона під утеплювач.

Якщо кімнати знизу не опалюються (комора або підвал), зробіть більш товстий шар утеплювача - до 20 см. Щоб захистити газоблоки від утворення конденсату, по верху утеплювача прокладіть пароізоляцію.

Горищне перекриття відрізняється від інших видів конструкції тим, що по закінченню робіт не потрібно монтувати підлогу - досить встановити по брусах трапи-містки. Шар утеплювача в просторі між балками - 15-20 см. Оскільки великих навантажень на елементи не буде, реально обійтися без армуючого пояса. Виняток становлять випадки, коли мансарда на верхніх поверхах буде використовуватися в якості житлової кімнати.