Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 158
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине! UA       ru
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Двоповерховий будинок з піноблоків - характеристика, будівництво і утеплення.


Піноблок - неавтоклавний пористий бетон, який з кожним роком набуває значної популярності серед існуючих стінових матеріалів, адже за своїми показниками міцності, теплопровідності він відповідає всім сучасним стандартам. Для споживачів пінобетон вигідний своєю прийнятною вартістю та енергоефективністю. Будівництво споруди з даного матеріалу забезпечує комфортний мікроклімат в приміщенні на довгі роки. Проте, як і кожен будматеріал, піноблок має свої переваги і недоліки. Його сильними сторонами вважається міцність та довговічність. Але без мінімального додаткового утеплення будинку, стіни з піноблоків будуть холодними та випускатимуть тепло.

Фундамент для будинку з пінобетона

Перш ніж почати будувати дім з неавтоклавного бетону слід правильно розрахувати фундамент та замовити відповідний матеріал для нього.

Якщо Ви будуватимете одноповерховий будинок, який матиме дерев'яне перекриття з невеликою вагою, то Вам підійде фундамент стрічкового типу.

У випадку, коли буде створюватися двоповерховий будинок з піноблоків, то застосовуються й інші види фундаментів. Крім стрічкового підійде також плитний або пальовий фундамент. Для плитного типу потрібно викопати котлован за розміром більший, ніж площа будинку. Глибина котловану 25-35 см. На дно насипається тонкий шар щебеню і утрамбовується подушка з піску. Трамбувати потрібно ретельно, щоб по піску можна було ходити, не залишаючи слідів. Поверх піску виконується цементна стяжка товщиною 10 мм. Розчин для неї роблять з цементу і піску в співвідношенні 1 до 3. Після виготовлення стяжки, на нього настилається руберойд, який буде служити гідроізоляцією. Шви обробляються паяльною лампою, а краї повинні виходити за межі піщаної подушки для того, щоб їх можна було підігнути на бетонну плиту фундаменту. Потім споруджується опалубка з дощок навколо котловану з піщаної подушкою. Усередині опалубки робиться армування металевим прутом. Врезультаті, мають вийти дві решітки, розташовані одина над одною. Після цього можна заливати бетон. Але спочатку уздовж опалубки встановлюється утеплювач, наприклад, пінопласт. Бетонна суміш остаточно затвердіє в термін 1-1,5 місяця. Потім зверху знову настилають руберойд і переходять до будівництва стін.

Фундамент на палях. В індивідуальному будівництві найчастіше застосовують гвинтові палі. Тому що їх не потрібно забивати, для їх установки не потрібно використання спеціальної техніки. Палі вкручуються в землю і обрізаються так, щоб розміщувались на одному рівні. Вони обв'язуються металевим швелером. Вибираючи фундамент потрібно врахувати тип перекриття. Якщо в двоповерховому будинку будуть перекриття із залізобетонних плит, тоді краще всього вибрати стрічковий фундамент (так як вага будинку зросте).

Перш ніж зводити стіни, потрібно скласти план розташування віконних та дверних прорізів. Адже від цього багато в чому залежить вигляд будинку. Кладуть блоки з використанням будівельного рівня. Особливу увагу звернути слід звернути на перші ряди стін. Оскільки неправильна їх кладка призведе до непоправних дефектів всього будинку. Залежно від якості пінобетонних блоків, їх кладуть або на розчин, або на клей.

Коли стіни першого поверху будуть підняті до потрібної висоти, необхідно встановити опалубку та прокласти металеві прути по всій довжині верхнього ряду. Далі опалубка заливається бетоном. Так утворюється бетонний пояс, який надає споруді додаткову міцність. Розчин для нього використовують такий само, як для заливки фундаменту. Після того як бетонний пояс набере необхідну міцність приступають до монтажу перекриття. Якщо перекриття будуть залізобетонні, тоді знадобиться спеціальна підйомна техніка. У випадку використання дерев'яного перекриття, яке виготовляється з покладеного бруса або кругляка перевагою буде сам спосіб монтажу. Такий матеріал можна легко підняти вгору за допомогою ручної лебідки. На дерев'яні перекриття між поверхами настилають дошки зверху, і монтують стелю знизу. Всі порожнечі заповнюють мінеральною ватою для утеплення.

Монолітне перекриття між поверхами

Як тільки буде проведений монтаж перекриттів, слід починати зведення стін другого поверху. Якщо планується зробити балкон, то це потрібно передбачити заздалегідь. Робиться так, щоб перекриття виходило за межі стіни на потрібну відстань. Стіни другого поверху зводяться аналогічно тому, як будувалися стіни першого. Після того як стіни підняті, зверху знову заливається бетонний пояс. Для верхнього перекриття можна не використовувати плити, а зробити його дерев'яним. Якщо зверху буде просто горище, тоді монтують так званий чорнову стелю з різних дерев'яних відходів. Знизу робиться стеля кімнати, а зверху таке перекриття замазується глиною, перемішаною з соломою. Після висихання, глина служить хорошою теплоізоляцією. Додатково, на неї можна насипати керамзит.

Монтаж даху

Після всіх цих робіт монтуються крокви. Їх можна виготовити або з дерев'яного бруса, або з товстих дощок. Одним кінцем крокви лежать на бетонному поясі другого поверху. Після того як крокви виготовлені, приступають до монтажу покрівлі. Покрівельний матеріал вибирається залежно від зовнішнього вигляду будинку. Від того, якою буде зовнішня обробка.

Утеплення пінобетонних стін

Утеплення двоповерхового будинку із піноблоків. Можна утеплювати його із зовнішньої та внутрішньої сторони. Для зовнішнього утеплення вибирають пінопласт, як більш дешевий матеріал. Для внутрішнього - пінофлекс, або інший, схожий на нього утеплювач. Багато утеплювачів мають спеціальне з'єднання, для полегшення монтажу. Якщо перекриття другого поверху виготовлені із залізобетону, потрібно утеплювати і їх. Це робиться в процесі монтажу підлоги другого поверху. Утеплення будинку з піноблоків є обов'язковим у вологих регіонах.