Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 138
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине!
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Фундамент під будинок: стрічковий, плитний, пальовий, стовпчастий.


При будівництві будь-якого будинку необхідно в першу чергу звернути особливу увагу на взаємозв'язок фундаменту і стін. На жаль, помилки при будівництві, як фундаменту, так і стін відразу не видно, а ось їх наслідок для всієї конструкції може бути катастрофічним. Тому, при будівництві фундаменту і стін необхідно враховувати безліч факторів: вид ґрунту, на якому буде будуватися будинок, жорсткість каркасної конструкції, наявність підвалу або цокольного поверху. Проектуючи будинок слід правильно вибрати фундамент, що підходить за всіма параметрами для даного будови. Конструкція стін будинку впливає на вибір конструкції фундаменту. Він повинен бути міцним, надійним, довговічним і жорстким.

Поширеними є стрічкові фундаменти (фундаментні плити). Їх використовують при будівництві найпопулярніших будинків - з цегли або панельних стін. Якщо в майбутньому планується будівництво підвального поверху, то необхідно закласти стрічковий фундамент не нижче глибини промерзання грунту. Цей тип фундаменту дозволить добудувати підвал без шкоди для вже готового будинку. Для панельних і цегляних будинків з навантаженням 120 кН/пог.м більш вдалим буде вибір дрібнозаглибленого стрічкового монолітного фундаменту.

Плитні фундаменти також користуються великою популярністю при будівництві будинків з важкими стінами на проблемних грунтах (рухливих), в місцевості, де необхідно захистити стіни будівлі від грунтових вод. Тому, якщо ви хочете побудувати під будинком гараж, підвал або цокольний поверх, то плитний фундамент це те, що потрібно. Його істотний недолік - дорожнеча, дорого обходяться земляні роботи, металева арматура і бетон. Але за якість треба платити.

Якщо споруджується дерев'яний будинок з легкими стінами, то, як правило, вибирають стовпчастий фундамент. При зведенні такого типу фундаменту максимальне навантаження стін на фундамент не повинна перевищувати 40-60 кН/пог. Стовпчасті фундаменти за витратами обходяться в 3-5 разів дешевше стрічкових, але вони, на жаль, підходять не для всіх типів будинків. Але відразу ж необхідно відзначити, що і прослужать вони набагато менше: виконані з природного каменю - 50 років, а з цегли - близько 30. Тут існує чітка закономірність - чим дорожчою є споруда, тим вона якісніша. Для будинків з дерев'яними стінами, що дають навантаження 80-100кН/пог.м можна використовувати дрібнозаглиблений блоковий фундамент або, трохи дорожчий, стовпчастий з горизонтальною балкою.

Пальові фундаменти використовують для будівництва будівель з цегляними і бетонними стінами, але вибір цього типу фундаменту більше обумовлений якістю верхнього шару грунту. Вони використовуються в тій місцевості, де верхній шар грунту не витримує великого навантаження. А щільні шари розташовані досить глибоко. Розмір паль в діаметрі повинен бути не менше 20 см, встановлюють їх з інтервалом в 80-100 см. Палі забиваються в глибину в середньому від 5 до 10 м. Іноді палі виготовляються в процесі будівництва. Для цього буряться отвори, в них закладається арматура і заливається бетон. Одна паля здатна витримати навантаження в межах 2-5 тонн. Тому саме цей вид фундаменту використовується для великогабаритного будівництва. У висновку можна зробити констатувати правило: чим важчою є стіна, тим потужнішим і дорожчим повинен бути фундамент.

Технологій зведення стін і фундаменту безліч, вони і визначають вид споруди. Будинки бувають цегляними і блоковими, зрубними, брущатими, з щитової конструкції, каркасні.

Найпопулярнішими будинками досі вважаються цегляні будинки. Головне достоїнство цегли - її міцність. Доказів цьому безліч, наприклад, цегляні стіни сараїв, складів, будинків побудованих 100 років тому. Хоча вони виглядають неестетично, але вони не зруйнувалися. Слабою стороною цегли є висока теплопровідність і низька енергоефективність. Тому її поступово витісняє газобетон і неавтоклавний ніздрюватий бетон.

 

Яндекс.Метрика