Газосилікат - матеріал, який можна порівняти за довговічностю та міцністю з бетоном, пінобетоном, цеглою, але він володіє масою додаткових переваг. Вражаючі теплоізоляційні властивості, мала вага, відсутність усадки і наявність мікропор, що дозволяють стінам дихати забезпечують високий коефіцієнт корисної дії. Втім, всі ці переваги можуть бути виключені, якщо в ході будівництва ви допустили суттєві помилки.
Не слід плутати газосилікат з піноблоком або цеглою, не варто надмірно сподіватися на малу вагу споруди і економити на фундаменті. Якщо ви не вивчили тонкощі будівництва будинку досконало, то ризикуєте допустити помилку, яка знівелює і теплоізоляційні властивості, і багато інших достоїнств.
Типові помилки в будівництві:
1) Неправильний вибір газобетону. Блоки різної щільності мають різну міцність і несучу здатність. Так, якщо ви використовуєте дешеві газоблоки щільністю Д300 кг/м3 з міцністю B1,5 МПа при будівництві трьохповерхового будинку, будьте готові до того, що стіни через якийсь час покриються тріщинами. Зважаючи на малу несучу здатність, товщина стін такої будови має бути більше 40 см. Газосилікат можна застосовувати і при будівництві будівель з 5-ма поверхами і вище, але в цьому випадку буде потрібно залізобетонний каркас. Будувати каркас з самого газобетона ні в якому разі не можна.
2) Неправильний розподіл навантаження на стіни. Якщо ви хочете встановити залізобетонну плиту перекриття, для початку вам необхідно облаштувати монолітний армований пояс по периметру будинку. Перемички над віконними і дверними отворами встановлюються на цегляну кладку. На самі стіни з газоблоків ні в якому разі не можна встановлювати ЗБВ. В іншому випадку виникнуть тріщини.
Те ж саме може статися і в тому випадку, якщо ви нерівномірно розподілили навантаження на балки перекриття. Вони повинні бути покладені на спеціальні «подушки», дерев'яні вкладиші, які спираються на кілька блоків. Так навантаження розподіляється на велику площу. Вкладиші обов'язково обробляються антисептиком і захищаються від вологи. Не покриваються гідроізоляцією тільки торці.
3) Встановлення ЗБВ без теплоізоляції
Бетонні перемички на віконних/дверних отворах і плити перекриття встановлюються тільки з теплоізоляційними прокладками. Теплоізоляція потрібна всьому фасаду в разі, якщо плита покладена на всю ширину стіни. В іншому випадку газобетон втратить свої властивості: з'являться «містки холоду», які знижуватимуть температуру в вашому домі.
4) Відсутність необхідного утеплення
Утеплення потрібно, якщо товщина стіни менша ніж 375 мм. У цьому випадку фасад утеплюється за допомогою мінерального утеплювача або пінополістиролу. Товщина такого «шару» повинна складати близько 100 мм. Далі можна штукатурити стіну. Якщо товщина блоків становить 40 см, утеплення не потрібно, і на стіни наноситься штукатурка товщиною близько 4 мм.
5) Неправильне нанесення і вибір клею
Протипоказано використовувати для газосилікатних блоків звичайні будівельні розчини, які застосовують при кладці цегли. Газосилікат викладають виключно за допомогою спеціального клею. Його можна наносити тонким шаром 3-5 мм. При нанесенні клею слід бути акуратним: розриви неприпустимі.
Якщо клей був нанесений неправильно (занадто товстим слоєм), або був використаний звичайний розчин з піску і цементу, гарантувати високу теплоізоляцію вам не зможе ніхто.
Це найпоширеніші помилки при будівництві будинку з газосилікату. І не єдині. Перш ніж, купити газобетонні блоки, фахівці «Aeroc» рекомендують вам уважно ознайомитися з особливостями конкретного типу матеріалу і провести ретельні розрахунки на етапі проектування. Інакше наслідки, аж до тих, що показані на фото, не змусять себе довго чекати.
|