Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 158
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине! UA       ru
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Як виготовити рубанок для газобетону, піноблоків вдома′


Хоча розміри газобетонних блоків при їх виробництві витримуються дуже точно, але невеликі відхилення в геометрії сторін все-таки є. Рубанок для газобетону дає можливість вирівняти ці дефекти, оскільки через малу товщину шару клеючої суміші на будівельних блоках по-іншому це зробити неможливо. За допомогою даного інструменту зрізаються надлишкові міліметри газоблоків, тому його доводиться застосовувати під час кладки кожного нового ряду стіни.

Отже, для різання газобетонних блоків використовується спеціальний рубанок, який ріже їх дуже акуратно і швидко.

Буває, що недосвідчені будівельники використовують для цієї мети теслярський інструмент - рубанки або навіть фуганки. Результат використання зовсім не призначених для такої роботи інструментів найчастіше негативний: лезо дуже швидко тупиться, і його доводиться раз у раз заточувати. Крім того, таким варварським застосуванням інструменти можна швидко довести до такого стану, що використання їх за прямим призначенням стане просто неможливим.

Виготовлений спеціальний рубанок для газобетону схожий на будівельний полутерок. В дерев'яну основу, врізані пластини з різцями чи леза пилки. Вони розташовуються під кутом по відношенню до основи у вигляді двох блоків. Такий пристрій дає можливість продуктивно вирівнювати нерівності кладки. Тупі зубці можна заточити напилком. Вартість інструменту  - 170 гривень.

Рубанок для газобетону своїми руками

Промислові зразки цього інструменту не завжди бувають в продажі, дотого ж купити рубанок для піноблоків слід тільки у перевіреного виробника. Тим, хто вирішить виготовити рубанок по газобетону своїми руками, знадобляться наступні матеріали:

1) Дошка, ширина якої 150 мм, довжина 500 мм і товщина 40 мм (з неї вирізається основа).

2) Приблизно така ж дошка буде потрібна на виготовлення ручки.

3) Шматки пластин з різцями, наждачний папір або леза ножівки по дереву.  

4) Будь-який міцний клей.

Пази, в які будуть встановлюватися зубчаті елементи можна прорізати пилкою по дереву. Їх слід розташовувати двома блоками по чотири відрізка. Відстань між сусідніми пазами a = 40 мм, а між частинами блоків b = 100 см. Кут між напрямком паза і перпендикуляром до сторони основи близько 30°. Пази в обох частинах повинні бути спрямовані в різні боки. В цьому випадку рубанок працює ефективніше, а зубчаті елементи довше лишаються гострими.

Відрізки з різцями змащуються клеєм і вставляються в прорізані пази. З іншої сторони до основи кріпиться ручка, вирізана з дошки і оброблена наждачним папером. Також, можна використовувати ручку від штукатурної терки.

Як тільки рубанок для газоблоків почне втрачати шліфувальну властивість, слід плоскогубцями витягнути з основи зубчаті відрізки і вставити замість них на клей нові.

Терка для газобетону на основі наждачного паперу

Для даного варіанту рубанка потрібний вологостійкий наждачний папір, ширина якого 200 мм з абразивністю близько 40. Крім неї, знадобиться:

  • шматок рівної багатошарової фанери;
  • дошка на виготовлення ручки;
  • шурупи, ножівка, дриль, степлер.

Пилкою вирізається ручка, обробляється наждачним папером і фіксується шурупами до основи. Потім відрізується шматок наждачного паперу потрібної довжини та закріплюється степлером до торців площини.

Ось таким чином можна виготовити рубанок терку для газобетона своїми руками - найбільш необхідний інструмент для кладки стін. Тому, до початку будівництва слід або придбати його, або виготовити самому, тим більше що зробити це зовсім нескладно.