Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 138
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине!
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Водяна тепла підлога своїми руками: метеріали, будова, монтаж


Матеріали та обладнання для водяної теплої

Варіанти облаштування теплої підлоги своїми руками: обладнання, яке вам потрібно, варіанти встановлення труб, матеріали та поетапний план робіт.

Обігрів теплою підлогою має низку переваг, в порівнянні з іншими видами опалення: економія вільної площі, економія ресурсів, відсутність протягів, здоровий клімат в будинку. Окрім цього, водяні системи інтегруються в опалення, де використовуються альтернативні джерела енергії (теплові насоси, сонячні батареї, конденсаційні котли).

Перед тим як ви приймете рішення зробити водяну теплу підлогу своїми руками, дізнайтеся у своєму ЖКГ про дозволи, які вам будуть потрібні, і чи є взагалі можливість встановити водяне опалення в підлозі вашого будинку при існуючій системі опалення. Якщо дозволи отримані - можете починати роботу.Трубы для водяної підлоги Оптимальний діаметр труб для водяної системи - 2 см. Матеріали: посилений («зшитий») поліетилен. Перевагу слід віддати трубам із синтетичних матеріалів, оскільки вони мають спрощену систему монтажу. Гладкі всередині, вони не провокуватимуть появу електрохімічної корозії. Розрахувати метраж труби досить просто: на крок між трубами в 20см, на 1м2 опалювальної площі буде потрібно 5 м погонних труби. Максимальна безперервна довжина петлі в системі 80-120 м.
Також враховуйте те, що біля огороджувальних (зовнішніх стін і вікон на відстані метра труби укладаються щільніше (10-15 см). Також врахуйте майбутнє розташування меблів: якщо в планується монтаж стаціонарної шафи, то під ним не варто прокладати опалення. Важливі параметри: припустима максимальна й робоча температури теплоносія, робочий тиск. Рекомендовані параметри: +100° С, 10 бар (± 1 бар)
Колектор в системі теплої водяної підлоги
Ключовий елемент системи теплої підлоги. Деякі виробники пропонують у комплекті готові зібрані колектори і підвісні шафи до них. Якщо ви вирішили монтувати систему водяної теплої підлоги своїми руками, то такий вибір стане для вас найбільш оптимальним варіантом. Вам достатньо буде порахувати кількість входів і виходів труб водяної підлоги, щоб придбати потрібну модель.

Сучасні моделі регулюючих колекторів оснащені насосами, терморегуляторами, стабілізаторами тиску і дозволяють під'єднувати кілька опалювальних приладів, які вимагають різну температуру теплоносія.Теплоізоляція для теплої підлоги Шар теплоізоляції є обов'язковим для теплої підлоги. Під трубопровід опалення можна впритул встановити щільний пінопласт товщиною 5 см, теплоізоляційну плівку або теплоізоляційні плити різної конфігурації (з фіксаторами для труб, розміткою тощо) з гідроізоляційним покриттям. В якості теплоізоляції чудово підійдуть газобетонні плити AEROC ENERGY. Сьогодні компанія Аерок виробляє досить широкий спектр продукції з газобетону. Теплоізоляційні плити Aeroc Energy максимально запобігатимуть втраті тепла в підлозі. Якщо ви вирішили використовувати пінопласт, то його необхідно буде покрити зверху поліетиленовою плівкою (гідроізоляцією). Необхідна площа має дорівнювати площі приміщення, в якому укладаються труби.Також вам будуть потрібні фітинги для з'єднання труб з колектором, армована металева сітка («ячейка» 3-5 см), стяжки, кріплення для труб, ключі, демпферна стрічка (її довжина дорівнює периметру приміщення).

Варіанти улаштування водяної теплої підлоги
Нижче представлені варіанти укладання труб. Варіант укладання вибирають на етапі розробки проекту опалювальної системи.Схема системи опалювання з водяною теплою підлогоюСхема підключення теплої підлоги разом з радіаторним опаленнямМонтаж водяної теплої підлоги своїми руками
Поверхня, на яку буде встановлюватись трубопровід системи «тепла підлога» має бути рівною, без деформацій. Для того щоб отримати якісну поверхню можна використовувати самовирівнюючі суміші для заливання.

На стіну монтується колектор. Поверхня стіни повинна бути строго вертикальною, а сам розподільник слід закріпити і вирівняти відносно горизонталі за допомогою водяного або лазерного рівня. Будь-яке відхилення щодо осі - це майбутні складності і збої в роботі системи.
На рівні підлоги по периметру приміщення наклеюється демпферна стрічка.
Встановлюється теплоізоляція (можна використати плити Аэрок Енерджи)
Якщо теплоізоляція без кріплень для труб - монтуються планки з замками для труб кожні 50 см.
Згідно схеми вкладаються труби. Під час монтажу намагайтеся їх не перегинати.
Труби фітингами під'єднують до колектора.
Колектор під'єднують до системи і проводять тестовий запуск. Під час запуску температуру і тиск протягом декількох (мінімум чотирьох) годин поступово збільшують. Якщо відсутні протікання, проводять тестування за максимально допустимого (опресовочному) тиску.
Якщо ви не сантехнік-професіонал, підключення колектора до системи варто довірити майстру з ліцензією.
Після тестування системи, поверх труб вкладається армуюча сітка, і система трубопроводу заливається стяжкою. Чим вище потужність системи, тим товще шар стяжки і навпаки. Склад для стяжки повинен містити спеціальні домішки для теплої підлоги. Також, можна придбати готову суху суміш для стяжки з позначкою «для водяних теплих підлог».
Заливати суміш потрібно від країв до центру приміщення. Деякі майстри заливають стяжку при включеній на мінімум (20-23°) системі теплої підлоги. Стяжка повністю висихає мінімум за три тижні. Після цього знову запускають систему «тепла підлога» при мінімальній температурі на кілька годин. Після висихання стяжки можна вкладати покриття підлоги. Перевірте вологість поверхні - вона повинна знаходитися в межах від 2% до 4%. Клейові покриття кладуть на спеціальні термостійкі клеї. При укладці кам'яної або керамічної плитки пам'ятайте, що чим товщий буде шар клейової суміші, тим довше буде нагріватися підлога.

Водяна тепла підлога своїми руками - це досить відповідальна робота. Від якості роботи на кожному етапі, залежить ефективність і довговічність системи. Якщо ви хочете бути впевнені в стабільності функціонування системи «тепла підлога» та отримати на неї гарантію, то до підключення колектора краще звернутись до сантехніків (або майстрів, яких вам порекомендують продавці колектора), а власними руками можна встановити труби і залити стяжку - це з економить вам половину вартості всіх робіт.

Яндекс.Метрика