Notice: Undefined variable: browser in /home/aerocinfo/web/aeroc.info/public_html/vopros_view.php on line 138
Газоблок Aeroc от официального дилера № 1 в Украине!
 
38 (063) 532 93 93
38 (066) 520 93 93
38 (098) 557 93 93

   

 

 

Віконні та дверні перемички з газобетону: виготовлення монтаж своїми руками


Зазвичай віконні прорізи починаються на висоті 100 см від цоколя. Після виготовлення стяжки, проведення робіт з утеплення підлоги і настилу самої підлоги, висота початку віконного отвору зменшується орієнтовно до 80-85 см.

При будівництві свого будинку ми відійшли від прийнятих розмірів і почали виготовляти віконні прорізи для кімнат на висоті 65 см від цоколя після кладки трьох рядів газосилікатних блоків, а на кухні - на висоті близько 88 см. після кладки чотирьох рядів блоків. Висота віконних прорізів склала шість рядів блоків в кімнатах і на кухні, і п'ять рядів блоків - у ванній.

Висота дверних прорізів склала 10 рядів газоблоків, що разом з висотою кладочного розчину склало близько 210-215 см від початку кладки.

Тепер над віконними і дверними отворами необхідно укласти перемички. Зробити це можна кількома способами:

1) Придбання та встановлення готової перемички (залізобетонної або армованої з газобетону), виготовленої на промисловому підприємстві. Цей спосіб має як плюси, так і мінуси. Готова перемичка скорочує час будівництва, але призводить до його подорожчання за рахунок виробництва на заводі і доставки на об'єкт, а також виникають складнощі в пошуку готових перемичок відповідних по довжині і ширині до існуючих отворів;

2) U-образні блоки з газобетону;

3) Самостійне виготовлення перемичок методом незнімної опалубки;

4) Самостійне виготовлення перемичок методом дерев'яної знімною опалубки. Про те, як зробити опалубку, ми докладно розповіли в присвяченій цій статті. Переваги цього методу: знімна опалубка прискорює будівництво, дозволяє отримати потрібний елемент високої якості. Також знімна опалубка дозволяє витримувати значні навантаження там, де бетонний склад тисне на конструкцію.

Ми виготовляли перемички двома способами. Віконний прийом невеликої ширини в підсобному приміщенні ми перекрили трьома арматурними стрижнями діаметром 12 мм, а зверху поклали блоки. В цьому випадку ми одночасно вирішили дві проблеми: армування опорних поверхонь для віконної перемички і армування, власне, самої перемички. Арматурні стрижні по обидва боки від отвору (по 50 см) захищені від корозії спеціальним розчином. Газоблоки, як завжди, скріплюються між собою розчином для кладки (або клеєм).

Великі по довжині віконні і дверні перемички ми виготовляли методом знімної опалубки. Спочатку виготовили знімну опалубку, потім за допомогою розпірок закріпили її над отвором. Бокові стінки опалубки і бічні розпірки кріпили до газоблоків за допомогою звичайних цвяхів. Як знімна опалубка, так і вилита потім перемичка повинні заходити на несучу стіну по обидва боки мінімум на 20 - 25 см. Це запобігатиме «просіданню» перемички і утворенню тріщин.

Потім на висоті мінімум 5 см від нижньої частини опалубки і на відстані мінімум 5 см від бічних сторін опалубки укладається сітка з арматурних стержнів діаметром 12 мм., Тому що в нижній частині перемички навантаження на розрив максимальне. Для цього під арматурну сітку по всій довжині підкладаються фрагменти цегли або щебінка. Арматура контролюється рівнем.

Потім в підготовлену опалубку заливається бетон марки М200 або вище. Пропорції бетонної суміші: цемент, пісок (1: 3) з додаванням 5 частин щебеню. Після заливки необхідно відразу ж ущільнювати бетон для ліквідації пустот методом штикування (можна використовувати обрізок арматури).

Після затвердіння залізобетонної перемички (а це від 3 до 5 днів в залежності від погоди) розбирається опалубка, якщо вона заважає кладці наступних рядів. Нам довелося розібрати опалубку через кілька днів, так як необхідно було продовжити будівництво. Втім, необхідність в опалубці відпала: бетон добре схопився, перемичка була готова.

Розпірки прибираються тільки через місяць. Під час будівництва ми використовували кілька знімних опалубок.

Після розбирання опалубки віконні перемички та дверні перемички при необхідності (якщо висота вийшла перемички менше висоти газоблоку) нарощуються рядом цегли або частинами блоків до необхідної висоти. Цей спосіб дозволить використовувати залишки газобетону. Кладку наступних рядів блоків можна продовжувати одразу після розбирання опалубки. Однак з навантаженням на віконні та дверні перемички, пов'язаним з укладанням плит перекриття, слід почекати протягом місяця.


 

 

Яндекс.Метрика